Угорщина. Токай

Я люблю вино! Для мене воно не просто алкогольний напій, а і велика насолода, такий же продукт творчості, як картина або книга. Тому, коли з’явилась можливість знову відвідати Угорщину, Токай як серце найвідомішого виноробського регіону був беззаперечно внесений в маршрут. 

Край Токай славиться своїми винами, які є дуже відомими у світі. Це десертні солодкі вина з насиченим золотистим забарвленням, які так полюбляли пити королі ще у давні часи. А все тому, що токайське вино роблять з майже родзинок, які покриті унікальною «благородною» цвіллю. З цього сонячно-медово-пліснявілого винограду і роблять славнозвісне токайське вино.

Токайський виноробний регіон має дуже сприятливий клімат, дві великі ріки та пагорби, на яких висаджують виноград. Його назвали в честь міста Токай, поруч якого є ще інші маленькі села та містечка, де також є виноробні. Загалом є близько 28 поселень та 40 км підземних тунелів з винними погребами.

 

Місто Токай теж не розчарує відвідувачів. І хоч за населенням воно зовсім маленьке (тут налічується всього-на-всього 3000 мешканців), атмосфера вулиць, винних підвалів під кожною хатою дозволяє відчути романтику. Завдяки історичним пам’яткам регіон занесений до списку ЮНЕСКО. Та все ж славу йому приносить однойменне вино, яким кожен може насолодитися.

Найкращий час для відвідання регіону Токай – це щорічні фестивалі токайського вина, які тривають кілька днів. В кінці травня – початку червня відбувається фестиваль вина в містечку Токай. На початку жовтня відбувається фестиваль закінчення збору урожаю. На фестивалях можна продегустувати вина багатьох виноробень, скуштувати місцевої їжі та поринути в атмосферу чудового свята.

 

На сьогоднішній день, токайське вино, це найкраще яке я коли-небудь коштував. Однозначно рекомендую!)