Переліт лоукостами

Я обожнюю літати! ...політ на літаку для мене завжди свято, є в цьому якась своя магія - магія подорожі. Та в більшості людей, літаки асоціюються із задоволенням не з дешевих. Воно так і є, квитки на літак дорощі ніж на поїзд чи автобус, але з появою лоукостів ситуація трохи змінюється. Як приклад мій переліт в січні 2018 року Львів - Вроцлав - Львів вартістю 410,88 грн.

 

Для європейців дешеві перельоти в межах 15 євро це звичне явище. Житель сусідньої Венгрії, може одного вечора відмовити собі у поході з друзями в доволі средній паб на кухоль пива і за ці гроші купити квиток на лоукост в Париж і назад. Нам українцям відмовляти собі доведеться трохи більше, але все ж, ціни є доступними.

 

Та треба і розуміти, що не все тут так просто, безплатний сир буває лише в мишоловці, авіакомпанія не буде працювати собі у збиток. Лоукости йдуть на наш ринок заробляти. Як вони це успішно роблять в усіх інших країнах. Зниження вартості польоту стає можливим завдяки зниженню витрат на обслуговування (дешеві аеропорти, мінімальна кількість обслуговуючого персоналу), а також відмови від надання певних послуг, які за традицією входять до ціни квитка (безкоштовна їжа на борту, багаж).

 

Крім вартості квитка, лоукост компанія всіма силами хоче заробити на додаткових послугах і неуважності пасажирів. Тому якщо ви належите до типу людей, котрі звикли приходити в туристичні агенції і казати: я не хочу нічого вирішувати, хочу полетіти в Туреччину на два тижні, зробіть все за мене, то дуже мало шансів, що ви успішно купите потрібні квитки за халявною ціною. Підводних каменів багато. Тут потрібно бути гнучким, уважним, планувати заздалегідь або бути готовим летіти вже і зараз як тільки ці квитки з'явились. Чим вища ваша гнучкість і уважність, тим менше треба платити, чим менша гнучкість, тим більше треба платити.

Будьте готовим, що весь час вам намагатимуться продати якісь додаткові послуги. Додатково платити потрібно практично за все. За багаж, за можливість вибору місця, біля вікна чи біля аварійного виходу. Під час перельоту теж практично всю дорогу намагаються щось продати, від їжі, до туалетної води і коштовностей. Та є деякі лайфхаки з компанією Wizz Air:

 

  • Щоб отримати найдешевший варіант, треба постійно моніторити сайти авіакомпаній. В будні зазвичай квитки коштують дешевше.
  • Зрозуміло, що лоукости не продають всі квитки за копійчаними цінами. Зазвичай таких квитків може бути 10-15 на весь рейс. Наступні 20 квитків будуть на 20 євро дорожчі. Ще наступні, ще дорожче. Той, хто купує квитки в останню чергу зазвичай платить в рази дорожче ніж той хто зробив це за 2 місяці.
  • Після того як ви купили квиток, завжди потрібно робити онлайн реєстрацію на рейс - це безкоштовно. У Візейра можна зачекінитись і роздрукувати квиток найшвидше за тиждень до відльоту. Якщо цього не зробити, прийдеться в аеропорту доплачувати аж 15 євро. Є додатки на телефон, тому якщо розібратись, можна і не друкувати квиток, а просто зачекінитись і завантажити квиток на телефон.
  • В базовому тарифі місце в літаку комп'ютер призначить вам сам - це буде біля проходу. Якщо ви самі хочете вибрати собі місце прийдеться доплатити, по 250грн за місця в середині і біля проходу, 320грн. за місце біля вікна і 400грн. - за аварійне, де місця для ніг в два раза більше. Та якщо комп'ютер вам призначає місце в 10, 11, 14, 15 рядах - варто ризикнути. При перельоті можна попросити стюардесу пересісти в аварійні 12 і 13 місця. Звичайно, якщо вони вільні. Я так і зробив при перельоті Вроцлав - Львів, припросився в аварійний ряд.
  • Їжа та напої на борту в декілька разів дорожчі ніж на землі. Кава 3 євро, сендвіч 4 євро, суп 3 євро. Щоб зекономити беріть їжу з собою, ідеально підійдуть перекуси (печенька, батончики, снеки). А ось з водою трохи проблемно, на контролі в аеропорту в літак можна проносити рідини тільки в ємності до 100мл. Але можна знайти в супермаркеті дитячі соки по 75мл., та навіть 125мл. В крайньому випадку беріть з собою яблука, такий собі замінник сока.
  • Мінімум багажу. Чим більше речей ви хочете з собою взяти, тим дорожче вийдуть квитки. Наприклад квиток може коштувати 10 євро, а доплатити за багаж доведеться 15 євро. Якщо ви летите будь-яким літаком групи Wizz Air – у салон можна безкоштовно взяти тільки так звану ручну поклажу – габаритами до 42 х 32 х 25 см. і вагою 10кг. Якщо сумка, рюкзак або валіза перевищує хоч один із параметрів і не поміщається у віззейрівську рамку на реєстрації – співробітники компанії мають право вимагати від вас доплатити за перевезення цього предмета багажу.
  • Якщо якісь ваші речі не влазать в ручну поклажу, то ви можете одягнути їх на себе чи (якщо це дрібниці) розкидати по карманам. Що на вас, це все дозволяється проносити в літак
  • Габарити й вагу сумок та валіз, які ви берете в лоукост-рейс, слід вимірювати ще вдома, задовго до польоту, – щоб на нарватися на непередбачені витрати.

В загальному при перельоті лоукостом Wizz Air нема нічого старшного. Потрібно просто добре ознайомитися з правилами і не пропустити важливих деталей. Успіхів, вам, і приємних подорожей!