Гальштат. Австрія

Бажаєте перенестися в казку, повернутися на пару тисяч років назад, побувати біля витоків історії Австрії, побачити один з її найпопулярніших видів, що зображений на всіх листівках та фото? Тоді вам – в Гальштат!

Це була моя найдовша поїздка по Європі автомобілем, більше 2000 км. Один день зайняла дорога в Австрію, із зупинкою в Будапешті, на другий день Гальштат, третій Відень і далі додому.

 

Подорожувати на машині по Австрії дуже комфортно, а види за вікном авто просто приголомшливі – вишукана і помпезна архітектура великих міст, величні гори, кришталево-чисті озера, колоритні альпійські села...

Всі швидкісні траси Австрії – платні. Також додатково оплачуються кілька тунелів і гірських альпійських доріг. Всі (!!!) дороги відмінні. Все продумано для безпеки людей. За час подорожі по Австрії дорожню поліцію зустріли тільки декілька разів. При дотриманні правил не зупиняють. Водії в Австрії ввічливі.

Гальштатт (Hallstatt) знаходиться на мальовничому березі озера і з усіх боків оточений гірським масивом. Дивлячись на цю красу і велич природних утворень, неможливо приховати захоплення. Містечко знаходиться під захистом ЮНЕСКО і - це одне з найкрасивіших у світі місць.

Містечко цікаве ще тим, що з його допомогою китайці перевершили самі себе. Якщо раніше вони підробляли одяг і техніку, то зараз вони підробляють вже навіть міста. Один багатий китаєць, побував тут й вирішив у 2012 році побудувати копію Гальштата – таке ж місто, але в Китаї, в окрузі Хуейчжоу, провінція Гуандун.

 

Спочатку жителів Гальштата це обурило: як без їх дозволу їхнє скопіювали. Але потім побачили вигоду. У Гальштаті повним повно туристів з Китаю. Вони всі їдуть подивитися на оригінал.

Гальштатт з усіх боків оточений горами і щоб в нього потрапити, потрібно проїхати по довгому тунелю в скелі. Було дивним в'їжджати в місто через тунель! Причому, така дорога з'явилася в середині XX століття, а до цього в містечко можна було дістатися тільки на човні з іншого берега або піднімаючись по вузькій стежці в горах. Цікаво, що будівництво тунелю викликало величезне невдоволення місцевих жителів, які злякалися, що нахлинувший потік туристів порушить дивовижну атмосферу цього місця.

Система парковок в Австрії організована добре. Скрізь стоять вказівники на паркування з кількістю вільних місць. Особливо біля туристичних напрямків. Парковка № 1 – вільних місць стільки, парковка № 2 – місць стільки.

Припаркувавши авто, спочатку ми потрапили не в туристичний район. Пішли прямо до озера, до будинків, а не по центральній вулиці. Найбільше ми цінуємо в самостійних подорожах – можливість побачити справжнє життя місцевих жителів, заходячи в різні куточки міста. 

Саме містечко настільки маленьке, що в ньому всього дві вулиці - автомобільна дорога, яка впирається в парковку для туристів, і пішохідна набережна.

 

Китайців тут справді дуже багато, вони всюди! Таке враження, що ти не в Австрії...

Входимо в центральну частину містечка...

Головна площа Гальштата – Марктплац. Вона маленька і дуже своєрідна.

Відразу за площею знаходиться причал...

Будиночки тут розташовані один над іншим в кілька ярусів, і жителі вищестоящих будинків просто ходять по дахах своїх сусідів.

У цьому містечку гостро відчувається нестача місця. Особливо яскраво це проявилося в місцевих звичаях. Піднімаємось сходами до церкви Марії-Хіммельфарт. Біля неї – кладовище жителів Гальштата.

Готичний гострий шпиль євангельської церкви Крістускірхе ХІХ століття став візитівкою Гальштата. Його можна побачити практично на всіх фото та листівках.

З найдавніших часів жителі цих місць займалися видобутком кам'яної солі. Навіть назва містечка походить від древнекельтского слова hall, що означає сіль. Колись в цих місцях плескалися води солоного моря, після чого тут утворилися величезні соляні відкладення. Потім море пішло, а запаси солі виявилися прихованими під товстим шаром гірської породи. Однак, в один прекрасний день гора, біля підніжжя якої розташувався Гальштатт, розкололася на дві половини, оголивши людям свої соляні скарби. З тих пір тут не припиняється видобуток цього мінералу.

Після огляду Гальштата так би мовити «на землі», ми вирішили піднятися в прямому сенсі в небеса :) Один з найвідоміших оглядових майданчиків в Альпійській системі гір - це  «The World Heritage View». Дуже небезпечний з першого погляду на фотографіях і від того більш привабливий для нас.

 

На оглядовий майданчик в Гальштаті піднімається фунікулер (20Eur.)... але ми вирішили заощадити і піти пішки.

Крім економії коштів, ви отримуєте ще відмінну можливість насолодитися видами з різної висоти і ракурсів. Ось воно - все місто Гальштат як на долоні...

По-дорозі ви також зустрінете не великий водоспад...

Вхід в шахту, з якого виходить холоднюще повітря, в якому відчувається запах з минулого...

На вершині, біля оглядово майданчика, знаходиться ресторан...

На оглядовому майданчику Hallstatt Sky Walk завжди величезна кількість народу - не проштовхнутися. То ж я вирішив зробити фото на фоні китайців :)

Ще одне цікаве місце біля Гальштатта, яке ми не встигли відвідати - на іншій стороні озера (в Обертрауні) можна піднятися по канатній дорозі на панорамну площадку "П'ять пальців" (5 fingers), яка знаходиться на висоті 2100 м.

 

Панорама «П'ять Пальців», мабуть, є головною визначною пам'яткою підйому на плато Dachstein, а також однією з найбільш вражаючих в Альпах. Креативна концепція оглядового майданчика в формі долоні цілком відповідає своєму призначенню. Всі Альпи видно, як на долоні. 

Обійшовши все, можна повернутись до набережної Гальштата і зупинившись в цьому милому ресторанчику, просто насолодитись моментом... 

Гальштат однозначно вартий уваги. Я тільки жалію, що приїхав сюди на день, так як цього дуже мало, щоб проникнутись атмосферою цього місця. Тож я думаю колись ще сюди повернусь, чого й вам бажаю!