Організовуємо весілля самостійно

Весілля – це подія, яка ніколи не організовується сама собою, навіть якщо ви найняли професійного координатора, він теж буде задавати безліч питань і звіряти з вами план підготовки до весілля. Тим більше, якщо ви організовуєте весілля самі, багато чого упускається з виду, робиться в останній момент, або на найважливіші моменти просто не вистачає ні часу, ні грошей.

Отже, ви заручилися і вже навіть встигли познайомити батьків між собою... і що далі!? Які перші кроки в організації весілля та в скільки вам це обійдеться? У цій статті я коротко опишу, з чого починати організацію самостійно. А якщо чогось не знайдете – сміливо можете запитати мене, подзвонивши або написавши у соц-мережах.

 

Перші кроки в плануванні весілля

 

Першим ділом потрібно визначити приблизну дату вашого весілля. Обов'язково треба перевірити за церковним календарем в які періоди припадає піст і в які дні не вінчають. Коли весільна дата вже обрана пора замислитись на тим, щоб:

 • Замовити бенкетний зал.
 • Обрати церкву для вінчання.
 • Визначити приблизний бюджет весілля.
 • Подумати над стилем весілля та кольоровою гамою.
 • Замовити ведучого, фотографа, відеооператора, музикантів.
 • Визначитися зі свідками і заручитися їх стовідсотковою згодою;
 • Скласти приблизний список гостей.

 

Заведіть окремий зошит або складіть Таймінг-план в який будете фіксувати найважливіші питання, що належать до весілля: дати, телефони ресторанів, список гостей, список майбутніх справ і т.д. Записуйте туди нові ідеї з приводу святкування. Зошит рекомендується завести для зручності. Погодьтеся, не доцільно записувати номери телефонів та адреси весільних салонів на маленьких листочках, які дуже легко втратити.

 

Подача заяви до РАЦСу

 

На сьогоднішній день в Україні немає прив’язки до прописки молодят і подавати заяву на реєстрацію шлюбу можна абсолютно в будь-який РАЦС. Заяву подавати потрібно за місяць до обраної дати.

 

Щоб подати заяву для реєстрації шлюбу вам потрібно:

 • оригінали паспортів;
 • індифікаційні коди;
 • квитанція про сплату державного мита та послуг РАЦСу;
 • якщо ви вже були в шлюбі, вам необхідно пред’явити документи про розірвання вашого попереднього шлюбу.

Також, з недавнього часу українцям надано можливість подавати заяву на вступ в шлюб через Інтернет,  за допомогою веб-порталу «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Та це стосується не всіх РАЦСів, оскільки в Україні поки діє пілотний проект. Крім того, в липні 2016 Кабінет Міністрів України запустив пілотний проект по скороченню термінів реєстрації шлюбу, який дозволяє знизити час очікування розпису до декількох годин. Правда, скористатися послугою швидкого одруження можна лише в ряді міст України.

 

Вінчання та навчання в церкві

 

Перед тим, як взяти шлюб, наречені обов’язково повинні обговорити всі деталі вінчання з священником та в католицьких церквах пройти навчання. Вирішіть заздалегідь, в якій церкві ви хочете вінчатись. Оскільки  на заході України, дуже бережуть та опікуються традиціями, підготовці до обряду вінчання приділяють багато уваги. Уточніть, скільки часу триває навчання в церкві, в які дні і години. Часто наречені відкладають навчання на останній місяць, який є найінтенсивнішим в підготовці до весілля!

 

Ресторан та меню

 

За якими критеріями обрати ресторан?

Звичайно, у кожної пари свої вподобання щодо інтер’єру, екстер’єру, розташування та кухні. Та все ж декілька таких загальних критерії допоможе вам вибрати найкращий ресторан для себе:

 • Чи дозволяються свої алкогольні напої?
 • Чи дозволяються свої напої та продукти?
 • Місце для танців
 • Місце для виїздної церемонії
 • Можливість прикрашання залу
 • Час роботи закладу в день проведення бенкету
 • Додаткові послуги (паркінг, охорона…)
 • Також зверніть увагу на акустичну систему, освітлення, кількість столів та стільців.

 

Банкетний зал слід замовити за три-шість місяців до визначеної дати, а також внести передоплату і обговорити меню. 

Розрахунок кількості спиртного на людину:

На 10 осіб потрібно 2-3 пляшки шампанського, 3-4 пляшки міцних напоїв (горілка, коньяк) і стільки ж пляшок вина. Безалкогольні напої купуйте з розрахунком до 3л. на людину. Мінеральну воду та газовані напої рекомендується подавати в маленьких пляшечках (бажано скляних).

 

Обов'язково заздалегідь оповістіть родичів і друзів, які точно будуть запрошені, щоб вони починали збирати гроші на подарунки :) ...про останній аспект повідомляти не обов’язково, він мається на увазі.

 

Для того, щоб ви ні про що не забули та щоб могли легко порахувати свій весільний бюджет, додаю калькулятор весільних витрат. Вам потрібно тільки вписати вартість та кількість і в кінці ви автоматично отримаєте загальну прораховану суму.

 

Download
Калькулятор-весільних-витрат.xlsx
Microsoft Excel Table 50.8 KB

Ось, власне, і все! Не так уже й складно. Головне пам’ятайте, що весілля – це перш за все, свято для вас!